PL
PL EN DE
Napisz do nas: biuro@snapshot-studio.pl
Zadzwoń do nas w godzinach od 8:00 do 16:00 - +48 722 772 774
Strefa klienta / zaloguj się

Blog

Fotografia architektury i wnętrz – czy dobre zdjęcia mogą pomóc w sprzedaży/wynajmie nieruchomości?

Rynek nieruchomości jest bardzo rozbudowany i wymagający. Zainteresowanie wynajmem bądź zakupem mieszkań, lokali usługowych i innego rodzaju przestrzeni komercyjnych i niekomercyjnych utrzymuje się na wysokim poziomie. Aby wyróżnić się wśród innych ofert, trzeba zatem zadbać o atrakcyjność przekazu. Fotografia architektury ma w tym wypadku bardzo duże znaczenie.


Niesłabnąca siła obrazu


Przygotowywanie ofert sprzedaży bądź wynajmu nieruchomości rządzi się podobnymi prawami, co w przypadku dystrybucji innego rodzaju produktów. Uchwycenie uwagi potencjalnego klienta to pierwszy krok do sukcesu, a można to zrobić, jeśli przygotuje się atrakcyjny przekaz. Dobrej jakości, wyraziste, profesjonalne fotografie wnętrz z pewnością sprawią, że oferta wyróżni się na tle konkurencji. Starannie przygotowany opis z dołączoną dokumentacją fotograficzną wzbudza zaufanie. Oczywiście zdjęcia muszą oddawać stan faktyczny nieruchomości, a jeśli są one jedynie wizualizacją tego, jak dane mieszkanie czy lokal można urządzić, powinno być to dokładnie zaznaczone w ofercie. Pozwoli to uniknąć niedomówień i nieporozumień, a to ważne dla budowania wiarygodności w relacjach z kontrahentami.


Zdjęcia wnętrz – jakie powinny być?


Zdjęcia nieruchomości zdjęcie pomieszczeń snapshot-studio Polska


Fotografie architektury powinny jednocześnie ukazywać rzeczywisty wygląd danej nieruchomości i wydobywać z niej wszystko, co najlepsze. Takie efekty można osiągnąć, jeśli wie się, co i w jaki sposób fotografować. Przypadkowe, źle wykadrowane zdjęcia mogą zrobić więcej szkody, niż pożytku, dlatego najlepiej jest korzystać z usług profesjonalistów. W przypadku fotografowania nieruchomości naprawdę wiele detali ma znaczenie. W zależności od tego, jaki rezultat chce się osiągnąć, można fotografować dane wnętrze albo w ciągu dnia, albo wieczorem, po zmroku. Trzeba pamiętać o właściwym oświetleniu wnętrza, ale też o tym, by uchwycić linie proste i kąty, co pozwoli uniknąć tzw. efektu walących się ścian. Jeśli wnętrze nieruchomości pozostawia wiele do życzenia i nie jest zbyt atrakcyjne, fotograf może a nawet powinien zasugerować wprowadzenie pewnych zmian. Optymalne ustawienie sprzętów i mebli jest bardzo ważne z punktu widzenia kompozycji. Wnętrze, które będzie sprawiało wrażenie urządzonego chaotycznie, bez namysłu i z wykorzystaniem przypadkowych, zupełnie niepasujących do siebie przedmiotów, z pewnością nie zyska zbyt dużego zainteresowania.


Potencjał fotografii architektury


Zapotrzebowanie na dobrej jakości zdjęcia wnętrz jest na rynku bardzo duże. Korzystają z nich nie tylko osoby chcące zbyć lub wynająć nieruchomość, ale też właściciele hoteli, restauracji i wielu różnych punktów handlowych bądź usługowych, chcący zachęcić potencjalnych klientów do odwiedzin. Profesjonalni fotografowie wiedzą, co robić, by z każdego wnętrza „wycisnąć” wszystko, co najlepsze i najbardziej atrakcyjne. Dobre zdjęcia tego rodzaju przykują uwagę potencjalnych kupców, jak i gości.


Zdjęcia plenerowe zdjęcia nieruchomości  snapshot-studio katowice

#Zdjęcia architektury nieruchomości Snapshot-studio Rybnik
Michał
Współzałożyciel. Specjalista ds. Marketingu i Reklamy
Ekonomista ze specjalizacją marketingu w biznesie oraz w handlu międzynarodowym. Współzałożyciel spółki Snapshot Studio. Na co dzień odpowiada za promocję i budowanie wizerunku firmy. W biznesie i w życiu kieruje się filozofią Kaizen. 

Dodaj komentarz
Wpisz imię*
 
Treść komentarza*
 
0 Komentarze
Chcesz przeczytać
coś innego?

Wróć do listy
w górę